Powered by JS Network Solutions
 
 

Homeopatie

PARAGRIPPE KOMPOZYCJA thumb

Homeopatie je jeden z nejrozšířenějších oborů „alternativní“ léčby. Má dvě stě let starou historii, která začala objevy německého lékaře Samuela Hahnemanna. Používá různé přírodní látky, rostliny, minerály a živočišné produkty, avšak v silně zředěném stavu, do něhož jsou uvedeny zvláštními postupy. Cílem a posláním homeopatické léčby je obnovení zdraví a harmonie organismu, nikoli jen potlačování nepříjemných stavů, aniž by byla odstraněna jejich příčina.

Homeopatika dělíme:

  • na jednosložková (monokompozitní)
  • na vícesložková (polykompozitní), tzn. směsi jednosložkových homeopatik

stodal thumb

Název jednosložkového homeopatika je odvozen od přírodní látky, ze které je homeopatikum připravováno. Číslo následující za názvem homeopatika uvádí takzvanou potenci léku (velmi zjednodušeně se dá říci, že čím je číslo vyšší, tím déle homeopatikum působí). Písmena D, C, CH a LM pak označují způsob ředění použitý během přípravy homeopatika.

Homeopatika jsou k dispozici ve formě cukrových globulí (kuliček), granulí, tablet, lihových kapek, mastí, gelů a čípků. Vhodnou formu volíme podle léčebné potřeby. Klasická homeopatie upřednostňuje podávání jednosložkových homeopatik, symptomatická nebo též homeopatie klinická, pracuje i s vícesložkovými homeopatiky.

Česká lékařská komora uznává homeopatii jako léčebnou metodu již od r. 1993.

V našich lékárnách nabízíme homeoptické přípravky renomovaných výrobců – Boiron (Francie), Heel (Německo), a to jak jednosložkové, tak i vícesložkové.

209898 thumbBoiron Poumon Histamine 30ch 80 Pellets thumbd08f7b153cbb35f34ada91a3571ef6fe thumbpharma roche sur yon boiron thumb

2173876 homeopatia lieky alternativna thumbboiron thumbTraumeel thumbTraumeel

Zeptejte se nás!

Nenašli jste potřebné informace na našem webu? Máte zájem o další informaci nebo potřebujete poradit v konktrétním zdravotním problému nebo vás zajímají informace o našich službách?

Neváhejte a zanechte nám vzkaz, my vám odpovíme.

Máte zájem o newsletter?

Zanechte nám Váš e-mail, budete dostávat informace o nejnovějších akcích a slevách.

Napište nám!